Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

ArcelorMittal svými výsledky překonal odhady

10.05.2013 | 09:57 0 Komentářů

Největší producent oceli na světě, ArcelorMittal, reportoval za první kvartál výsledky, kterými překonal odhady analytiků. Pozitivně je vnímán rovněž výhled pro výsledky za druhý kvartál.

Provozní hrubý zisk EBITDA v prvním kvartálu klesl na 1,57 miliardy dolarů v porovnání s 2,12 miliardami dolarů z minulého roku. Na úrovni EBITDA tak překonal medián analytických odhadů počítající s 1,32 mld. dolarů. Zisky oceláren klesly kvůli nižší poptávce v Evropě. Ocelárny se potýkají s nadbytkem kapacit, která tlačí ceny níž, zatímco provozní náklady rostou. ArcelorMittal plánuje snížit náklady do konce roku 2015 o 3 miliardy dolarů.

Tržby společnosti klesly o 13 % na 19,75 miliard dolarů. Čistý dluh firmy se snížil o 3,8 miliardy dolarů na 18 miliard. ArcelorMittal se snaží redukovat výpůjční náklady poté, co mu všechny tři hlavní ratingové agentury snížily rating do neinvestičního spekulativního pásma.

Ocelárna snížila dividendu a prodala některá aktiva včetně podílu v těžařském sektoru v Kanadě za 1,1 miliardy dolarů. Kapitál byl navýšen emisí nových akcií a dluhopisů o 4 miliardy. Ve druhém kvartálu by na úrovni EBITDA mělo dojít k překonání prvního kvartálu. ArcelorMittal potvrdil celoroční výhled počítající s EBITDA ve výši 7,1 miliardy dolarů.

Na německé Xetře rostou akcie ArcelorMittal (ARR, MT) o 5,66 %.

Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.