Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Arabica drží směr sever

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Cena kávy vzrostla v rámci včerejší obchodní seance na burze v New Yorku nejvíce za poslední 3 týdny poté, co se v burzovních kuloárech objevily spekulace, že klesající hodnota dolaru a znovu rostoucí zájem investorů o zemědělské komodity zvýší poptávku po kávě. Index poměřující hodnotu amerického dolaru vůči šesti hlavním světovým měnám oslabil během včerejšího dne na nejnižší hodnotu kdy vůbec. Zmíněné oslabení dolaru dělá komodity obchodované v amerických dolarech levnější pro investory držící jiné měny. Potencionální růst ceny kávy je navíc přikrmován současným přístupem spekulativních investorů, kteří v minulém týdnu na burze ICE Futures U.S., dříve známé jako New York Board of Trade, navýšili ve futures na kávu objem držených dlouhých pozic.

Futures kontrakt na newyorskou kávu s květnovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance o 3,9 centů (2,5 %) na uzavírací cenu 157,85 centů za váhovou libru.

Růst hodnoty zmíněného kontraktu pokračuje i v rámci dnešní ranní obchodní seance na burze ICE Futures U.S., prozatím posílením o 1,95 centů a cenou pohybující se kolem 159,80 centů za libru.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.