Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Apple zvažuje investici v automobilce McLaren

22.09.2016 | 15:57 0 Komentářů

Technologická společnost Apple již před časem uvedla, že plánuje na trh uvést vlastní automobil na elektřinu. Nyní se objevily spekulace o potenciální investici v britské automobilce McLaren Technology Group. Spekulaci přinesl deník Financial Times od zdroje obeznámeného se situací, ale společnost McLaren spekulaci odmítla.

Zdroj uvedl, že diskuze začaly před několika měsíci, nicméně společnost McLaren v prohlášení uvedla, že není se společností Apple v diskuzi v záležitosti potenciální investice.

Zdroj dále řekl, že Apple jednal i s automobilkou Lit Motors Corp, která vyrábí dvoukolová elektrická vozítka. Společnost Lit Motors se odmítla vyjádřit.

McLaren je známý výrobce sportovních a závodních aut. Podle analytika Michaela Harleye je skutečná odbornost v technickém zpracování lehkých materiálů jako uhlíková vlákna a hliník.

Automobilka McLaren v roce 2015 prodala 2000 aut a v průběhu příštích 6 let chce společnost investovat téměř 1,5 mld. dolarů v oblasti výzkum a vývoj pro 15 nových produktů. Modely automobilů stojí v rozpětí od 165 tisíc dolarů až přesahující 1 mil. dolarů.

Zdroj: Wall Street Journal

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.