Neděle 28. listopadu. Svátek má René.

Apple vybavil nové MacBooky vlastními čipy, stvrzuje tak odchod od Intelu

19.10.2021 | 14:05 0 Komentářů

Apple v pondělí představil nové počítače MacBook, které pohánějí čipy vlastní výroby. Společnost tak opět dokázala, že přechod z procesorů Intel na čipy Apple myslí vážně.

Čtrnáctipalcové i šestnáctipalcové nové ‚‚Macy“ Apple vybavil čipy s názvem M1 Pro pocházející z vlastní dílny. Čip M1 Pro má být o 70 % rychlejší než původní M1. V grafice si má vést dokonce dvakrát lépe. Opakuje se tak situace z období před rokem, kdy největší technologická firma světa představila místo čipů od Intelu první generaci vlastních procesorů řady M1.

Šestnáctipalcový MacBook nejvyšší třídy dostane ještě výkonnější čip M1 Max. Cena tohoto zařízení začne na 3.499 USD.

Apple navrhuje vlastní procesory do iPhonů a iPadů již 10 let. Jejich vysoká rychlost a nízká spotřeba energie umožnila tyto čipy implementovat i do laptopů a stolních počítačů. Shodné srdce zařízení napříč celým ekosystémem Apple usnadňuje práci vývojářům aplikací.

Analytik Dan Ives z Wedbush podotkl, že Apple byl i přes globální nedostatek čipů schopen uvést produkty před svátky na trh. Nový čip označil jako ‚‚game-changer‘‘ a předpovídá, že více než 30 % majitelů předchozího modelu MacBook přejde v příštím roce na nejnovější model.

Objednávky začal Apple přijímat včera, první zákazníci se svých přístrojů dočkají příští týden.

 

Zdroj: Financial Times

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.