Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Apple údajně zvažuje snížení produkce iPhonů 6S v prvním čtvrtletí kvůli zásobám telefonů u prodejců

05.01.2016 | 19:26 0 Komentářů

Americká společnost Apple podle zprávy portálu Nikkei Asian Review zvažuje snížení produkce iPhonů z poslední generace v prvním čtvrtletí, aby prodejci měli šanci snížit své zásoby telefonů.

Apple podle zprávy údajně původně plánoval ponechat produkci modelů 6S a 6S Plus na stejné úrovni jako produkci modelů 6 a 6 Plus (modely o jeden rok starší generace) v loňském roce. U prodejců však začaly růst zásoby modelu z poslední generace, Apple proto dle zprávy uvažuje o 30% snížení jejich produkce, aby jejich zásoby u prodejců klesly. V dalších čtvrtletích se očekává opětovné zvýšení produkce.

Na prodejích poslední generace se podepisuje silný dolar, který prodražuje nákup telefonu na rozvíjejících se trzích, ale i absence výrazných vylepšení oproti předchozí generaci. Modely iPhonů generace „S“ nesou obvykle stejný design a mají vyšší výkon oproti o rok starším modelům se stejným číslem.

Apple již produkci svých vlajkových telefonů s 66% podílem na tržbách společnosti omezil, učinil tak v roce 2013. Pozornost investorů a technologických nadšenců se bude upírat k letošnímu podzimu, kdy by Apple měl představit iPhone 7. Výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2016 Apple představí 26. ledna.

Akcie společnosti Apple (AAPL) ztrácí 2,2 % na 103,6 USD.

Zdroj: Nikkei Asian Review, Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.