Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Apple údajně vyvíjí doplněk pro bezdrátové nabíjení nových chytrých telefonů

19.02.2021 | 14:59 0 Komentářů

Apple dle nejmenovanných zdrojů vyvíjí nové příslušenství pro iPhony v podobě příchytných balíčků baterií, které by umožnily bezdrátové nabíjení chytrých telefonů.

Apple vyvíjí magneticky připojitelný balíček baterií pro nejnovější iPhony. Toto příslušenství by umožnilo bezdrátové nabíjení chytrého telefonu a poskytl by tak společnosti další potenciálně lukrativní přídavný produkt, uvádí Bloomberg s odkazem na osoby, které mají o produktu informace.  Baterie je ve vývoji nejméně rok a měla by být spuštěna do prodeje v měsících následujících vydání chytrého telefonu iPhone 12.

Balíček baterií by měl být připojitelný k zadní straně iPhonu skrz MagSafe systém, který je používaný všemi novými telefony pro nabíjení a párování s dalším příslušenstvím. Nová technologie by se měla od přechozích Apple doplňků z oblasti baterií lišit v tom, že by pouze poskytovala dodatečnou výdrž baterie a nesloužila by jako plnohodnotné ochranné pouzdro.

Vývoj tohoto nového příslušenství by však mohl být odložen či zcela zahozen vzhledem k výzvám, které představuje, uvádí dle Bloombergu informované osoby. V případě úspěšného dokončení vývoje by produkt konkuroval podobným doplňkům od menších výrobců, které se na trhu objevily již v posledních měsících.

Příslušenství a nositelné doplňky začaly představovat zvyšující se procento tržeb Apple. Kryty, AirPod sluchátka, Apple hodinky, hlasoví asistenti a podobné produkty tvořily v minulém kvartálu skoro 13 mld. USD, neboli 12 % celkových tržeb společnosti.

Akcie Apple před zahájením obchodování na NASDAQ rostou o 0,72 % na 130,65 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.