Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Apple, Tesla, Amazon: Dodavatel Lens Technology čelí obvinění z provozování nucených prací

29.12.2020 | 15:20 0 Komentářů

Dodavatelská firma Lens Technology, která má úzké vazby na světové technologické giganty, čelí obvinění z provozování nucených prací ve svých továrnách. O záležitosti dnes odpoledne informoval deník Washington Post.

Washington Post dnes odpoledne informoval o obvinění dodavatelské firmy Lens Technology, která má vazby na gigantické společnosti jako je Apple, Tesla a Amazon. Dodavatel byl obviněn z provozování nucených prací muslimskou etnickou skupinou.

Ředitelka projektu Tech Transparency Project Katie Paul uvedla, že výzkum, který společnost provedla, poukazuje na využívání nucených práci v dodavatelském řetězci nad rámec toho, co Apple přiznal.

Mluvčí společnosti Apple uvedl na podnět Washington Post, že zkoumání přítomnosti nucených prací je součástí každého hodnocení dodavatelů, včetně překvapivých auditů. Pokračoval, že tyto postupy jsou platné napříč dodavatelskými řetězci bez ohledu na pracovní náplň, nebo lokaci a že Lens Technology nepřijala ujgurské pracovníky ze Sin-ťiangu. Mluvčí Applu zakončil své vyjádření s tím, že společnost má nulovou toleranci k nuceným pracím.

Tesla zatím nereagovala na dotaz vznesený Washington Post, Amazon kauzu odmítl komentovat.

Dodavatelská firma Lens Technology se na žádost Washington Post k případu nevyjádřila.

Akcie Applu (NASDAQ: AAPL) v předburzovní fázi rostou o 1,05 % na 138,13 USD. Na trhu RMS (BAAAAPL) klesají o 1,69 % na 2900 Kč.

Akcie Tesly (NASDAQ: TSLA) v předburzovní fázi klesají o 0,41 % na 661 USD.

Akcie Amazonu (NASDAQ: AMZN) v předburzovní fázi rostou o 0,7 % na 3307,5 USD.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.