Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Apple spolupracuje s pojišťovnickou skupinou Aetna na vývoji aplikace pro Apple Watch

29.01.2019 | 12:39 0 Komentářů

Společnost Apple a pojišťovnická skupina Aetna se spojili, aby spolupracovali na vývoji aplikace, jež by měla lidem pomoci s preventivní péčí a tedy se zdravím vůbec. Uživatelé Apple Watch budou prostřednictvím chytrých hodinek dostávat osobní doporučení založené na zdravotní historii a aktuálním zdravotním stavu.

 Aetna & Apple; Autor: [Rob Janoff]

Společnost Apple a pojišťovnická skupina Aetna se spojili a spolupracují na vývoji aplikace pro Apple Watch, která by měla lidem pomoci předcházet onemocněním. V rámci spolupráce se Apple dostane k velkému množství detailních informací týkajících se lidského zdraví.

Firmy spolu zahájily spolupráci na vývoji aplikace, která ponese název Attain. Vyvinuta by měla být během následujících měsíců. Attain bude poskytovat uživatelům Apple Watch osobní doporučení na základě jejich zdravotní historie a současného zdravotního stavu, jelikož Apple Watch umožňují sledovat srdeční frekvenci a tělesný stav během sportovních tréninků.

V Silicon Valley tato spolupráce představuje zatím poslední takovou spolupráci v oblasti zdravotní péče. Pojišťovny se ohlíží po technologii, která by zvýšila preventivní péči u jejich klientů, a pojišťovny by díky tomu mohly značně snížit částku, která je každoročně vyplácena v rámci pojistného plnění.

CEO Applu, Tim Cook, již dříve v tomto měsíci uvedl pro BBC, že věří, že největší přínos Applu pro lidstvo bude plynout právě z jeho práce využitelné ve zdravotním sektoru.

Zdroj: The Financial Times

 

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.