Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Apple se snaží snížit závislost na Googlu, v Číně zařadí internetový vyhledávač Baidu

07.06.2012 | 10:46 0 Komentářů

Apple (AAPL) údajně plánuje zařadit do svých iPhonů v Číně internetový vyhledávač čínského giganta Baidu(BIDU). Chce tak rozšířit nabídku služeb pro své uživatele v nejlidnatější zemi na světě. Podle informací by se mohlo oficiální prohlášení objevit již na začátku příštího týdne.

Dohoda s Baidu, prostřednictvím kterého jde okolo 80 % internetového vyhledávání v Číně, spadá do plánu CEO Applu Tim Cooka rozšířit působnost Applu na největším trhu s mobilními telefony. Navíc to poskytuje uživatelům alternativu ke klasickému vyhledávači Googlu, jenž je na čínském trhu se svým operačním systémem Android dominantním hráčem.

Rostoucí čínská střední třída má více finančních prostředků na útratu, a tak se stává velmi zajímavou cílovou skupinou pro mobilní giganty. Čína tvořila 20 % tržeb Applu v posledním čtvrtletí a Cook uvedl, že naskýtá mnoho dalších příležitostí pro nové produkty společnosti.

Apple se snaží snížit závislost na produktech Googlu a tak plánuje i novou mapovou aplikaci, která by měla v iPhonech a iPadech nahradit Google Maps.

Zdroj: Bloomberg

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.