Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Apple představí vylepšení mnoha svých produktů 14. září v 19:00

08.09.2021 | 14:05 0 Komentářů

Apple zveřejnil datum velkého uvedení nových produktů, prezentace se plánuje na 14. září. Společnost se chystá odhalit novou řadu iPhonů a dalších produktů před kritickým obdobím prázdnin. Prezentace se uskuteční v 10:00 pacifického času a 19:00 středoevropského času příští úterý a bude virtuálně, vzhledem k pandemické situaci.

Produkty

Nové modely iPhone by měly mít 5,4palcový, 6,1palcový a 6,7palcový displej, stejně jako u modelu iPhone 12. Nové smartphony budou mít vylepšenou kameru, video verzi portrétového režimu, vysoce kvalitní nahrávání videí a vylepšený systém filtrů. Telefon čeká dále rychlejší procesor A15, malé vykrojení na vršku obrazovky a displejová vylepšení.

Hodinky Apple Watch zažijí první vzhledové vylepšení od roku 2018. Budou mít plošší okraje a displej. Apple bude nabízet verze: 41 mm a 45mm. Hodinky slibují rychlejší procesor, nicméně se Apple potýká s problémy ve výrobě a očekávají se nedostatky zboží.

Také notebooky Mac Book Pro čeká nový design a odstranění dotykové lišty na klávesnici. Notebooky budou disponovat magnetickým nabíjením MagSafe.

Oblíbené sluchátka společnosti Apple, Airpods se také dočkají obměny. Budou podobné prototypu AirPods Pro, ale budou postrádat dražší funkce jako například odhlučení.

Dále společnost přijde s dvěma novými typy iPadu, jedna bude mít vylepšení směřující na školy a tato verze dostane rychlejší procesor a tenčí design. Druhá verze bude novou úpravou iPadu mini, se kterým přišel Apple v roce 2021.

Akcie společnosti Apple v předburzovní fázi rostou o 0,19 % na 156,98 USD a na burze RM-SYSTÉM zaznamenávají růst o 1,16 % na 3500 Kč.

Zdroj: Bloomberg, Apple

Lucie Bedrníková, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.