Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Apple pracuje dvou zařízeních v oblasti chytré domácnosti

12.04.2021 | 17:02 0 Komentářů

Největší americká firma Apple se nachází v rané fázi vývoje zařízení, které kombinuje Apple TV a reproduktor HomePod. Bude disponovat také kamerou, přičemž se uživatel bude moci pomocí televize a chytrého zařízení připojit k videohovoru. Druhým zařízením má být reproduktor s dotykovým displejem. Uvedli to blíže nejmenovaní lidé obeznámení s okolnostmi.

Prvně jmenované zařízení bude nabízet také dnes již běžné služby jako přehrávání videí a hudby či hraní her nebo také hlasového asistenta Siri. Kdyby se takové zařízení podařilo vyvinout, jednalo by se o nejvíce ambiciózní zařízení od společnosti Apple v oblasti chytré domácnosti.

Společnost s logem nakousnutého jablka dále přemýšlí o vytvoření špičkového reproduktoru s dotykovým displejem. Tím by mohl konkurovat společnostem jako Google či Amazon. Jednalo by se o kombinaci tabletu iPad, reproduktoru HomePod a kamery pro videochat. Apple dále zkoumal možnost připojení iPadu k reproduktoru s robotickým ramenem, které se pohybuje tak, aby zaznamenalo pohyb osoby v místnosti. Jedná se o zařízení podobné Echo Show gadget, které jako poslední představil Amazon.

Vývoj obou zařízení je stále ve velmi rané fázi.

 

Zdroj: Bloomberg

 

 

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.