Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Apple najímá inženýry na vývoj 6G připojení

18.02.2021 | 13:48 0 Komentářů

Není to dávno, co Apple spustil prodej nových 5G iPhonů, nyní se však kalifornský gigant soustředí na vývoj připojení 6G, čímž předesílá ostatním společnostem své ambice o vlastní nezávislosti a dominanci technologicého sektoru.

Tento týden zveřejnila společnost s nakousnutým jablkem pracovní nabídky pro inženýry výzkumu bezdrátových systémů pro aktuální a “next-generation“ síťové připojení. Noví zaměstnanci budou zkoumat a navrhovat bezdrátové komunikační systémy nové generace 6G a účastnit se na průmyslových a akademických fórech zaměřených na připojení nové generace.

Apple již minulý rok začal pracovat na vývoji svého prvního modemu, který by umožňoval připojení telefonů k bezdrátové síti a který má být podle agentury Bloomberg funkční pro připojení 5G. Dosud však společnost nemaximalizovala efekt ze spuštění tohoto připojení a stále není dostupné v zařízeních jako jsou Apple Watch a iPad. Apple dokonce prodává iPhony z nichž některé dosud fungují na základě starší verze 4G.

Analytici odvětví neočekávají spuštění tohoto připojení dříve než v roce 2030. Přestože nebylo nové připojení zatím blíže specifikováno, někteří analytici tvrdí, že technologie by dokázala pracovat stokrát rychleji, než je tomu u připojení 5G.

Akcie Apple (NASDAQ: AAPL) ve fázi před otevřením trhu klesají o 1,02 % na 129,51 USD. Na trhu RM-SYSTÉM (RMS: BAAAAPL) akcie rostou o 5 % na 3150 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.