Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Apple je před podpisem zásadní smlouvy na prahu automobilového segmentu

04.02.2021 | 15:06 0 Komentářů

Technologický gigant Apple je krok od vstupu do automobilového průmyslu. Před sebou má jednání s automobilkami Hyundai a Kia. Výrobu vozů by Apple mohl potenciálně započít v roce 2024.

Apple, který již více jak čtyři dekády vyrábí počítače a chytrá zařízení, otevírá pomyslnou bránu do automobilového sektoru, ve kterém by měla americká společnost zahájit činnost v roce 2024. Podle CNBC je Apple v jednání s konsorciem Hyundai-Kia, které mu umožní automobily s logem nakousnutého jablka vyrábět. Podle zdrojů spojených s CNBC ale ve finále nemusí nastat partnerství s těmito automobilkami a jednání může probíhat i s dalšími společnostmi.

Apple bude chtít podle zainteresovaných stran postavit továrnu na Apple iCar v Severní Americe, aby kontroloval instalaci softwarových a hardwarových komponent do jednotlivých vozů. Zřízení vlastní továrny naznačuje výrobu automobilů značky Apple, namísto vozů Hyundai s vybavením kalifornského giganta.

Zúčastněné strany se zatím k záležitosti odmítly vyjádřit.

Akcie Apple (NASDAQ: AAPL) v premarketu rostou o 1,66 % na 133,94 USD. Na trhu RM-SYSTÉM (RMS: BAAAAPL) akcie předchozí den posílily o 0,03 % na 3100 Kč.

Zdroj: E15

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.