Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Apple: Jak vypadala podzimní keynote 2016?

08.09.2016 | 09:47 0 Komentářů

Svět mohl poprvé obdivovat iPhone 7, Apple Watch Series 2 nebo sluchátka AirPods.

Úvodu ostře sledované prezentace se ujal tradičně CEO společnosti Tim Cook. Na začátek krátce zmínil úspěchy a čísla Apple Music a AppStore, poté začali na pódium přicházet hosté. Prvním z nich byl producent a designér nerozlučně spjatý s herním gigantem Nintendo, Shigeru Miyamoto. Představil Super Mario Run, exkluzivně pro iOS. Podle jeho twitterového účtu nebude nikdy k dispozici pro Android.

Ze softwaru došlo také na novinky v kancelářském balíku iWork.

Apple Watch Series 2

Na pódium následně přišel COO Jeff Williams, který dohlíží na vývoj chytrých hodinek. Krátce byl představen nový watchOS 3, pak se za jásotu publika objevili zástupci společnosti Niantic, aby ukázali aplikaci Pokémon GO pro Apple Watch.

Samotné nové Apple Watch disponují GPS, pokročilým sledováním pohybu a životních funkcí. Jako obvykle byla nová verze vybavena rychlejším procesorem a nově také odolností vůči vodě (standard do 50m). Publikum mohlo obdivovat nové designy pásků, dojde k prodloužení spolupráce s módním domem Hermés nebo výrobcem Nike. Nová verze přístroje bude také z keramického materiálu. Původní Apple Watch budou stále k dispozici za nižší cenu.

IPhone 7

K samotnému představení telefonu se zástupci Apple dostali až daleko za polovinou akce. Na začátek přišla řeč čísel, následně několik novinek v připravovaném iOS 10. Po videu s komentářem šéfdesignéra Jonyho Ivea se slova ujal Phil Schiller a prezentoval 10 zásadních novinek a vylepšení.

Nový iPhone se dočkal nových designů – „Jet Black“, naleštěné černé hliníkové tělo a „Black“ – matný vzhled. Inovace se dočkalo také tlačítko Home. Podle očekávání se bude jednat pouze o kapacitní senzor. Nový telefon je odolný vůči prachu a vodě (standard IP67). Hodně času bylo věnováno také fotoaparátu. Základní verze disponuje optickou stabilizací obrazu a novým procesorem. Verze Plus pak disponuje dvěma čočkami, které umožňují ekvivalent optického zoomu a hraní s hloubkou ostrosti. Krátce došlo na zmínění nového displeje či stereo reproduktorů. Ke slovu také přišla ostře diskutovaná absence klasického 3,5 mm jacku. Sluchátka s lightning konektorem budou dodávány spolu s přístroji, jako příslušenství bude zdarma redukce. 

Došlo také na výkon nového telefonu. Nový 4 jádrový procesor A10 je údajně o 40 % rychlejší než předchozí generace. Zrychlení doznal i grafický čip. Výdrž baterie je podle prezentace v průměru o 2 hodiny vyšší oproti 6s, u verze plus pak o hodinu.

Na závěr došlo k prezentaci cenových podmínek, ty se proti 6s nemění, nabízeny budou nově kapacity 32, 128 a 256 Gb. Starší generace jako obvykle zlevní. Na český trh se iPhone 7 dostane 23. září s cenou začínající na 21 190,- Kč.

Během prezentace nového iPhone byl představen také zcela nový produkt – sluchátka AirPods. Bezdrátová sluchátka vydrží na jedno nabití až 5 hodin, dokovací stanice poskytne až 24 h poslechu. Párování probíhá automaticky, sluchátka hrají pouze když jsou v uších. Umožňují handsfree hovory a jsou kompatibilní s většinou produktů Apple.

Dá se říci, že společnost Apple splnila očekávání na 100 % avšak poněkud chyběl moment překvapení, nějaký zásadní zvrat na který jsme byli u jablečného giganta roky zvyklí. Právě jeho absence dělá obavy investorům i fanouškům a mohly by být do budoucna problémem. Akcie společnosti ve středu zpevnily o 0,7 %, nejvíce se však díky prezentaci dařilo Nintendu – jeho akcie připsaly ve čtvrtek 13 %.

 

Filip Tvrdek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.