Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Apple čelí antimonopolnímu vyšetřování své služby App Store

04.03.2021 | 14:17 0 Komentářů

Antimonopolní úřad Spojeného království CME zahájí vyšetřování služby App Store, kterou provozuje kalifornský technologický gigant. Podle stížností využívá Apple své tržní postavení ke stanovení obchodních podmínek, které jsou neférové vůči zákazníkům.

Antimonopolní úřad The Competition and Markets Authority (dále CME) ve Spojeném království zahájil vyšetřování americké společnosti Apple a její služby App Store kvůli podezření ze zneužití tržního postavení v oblasti platebního styku a omezení hospodářské soutěže. Celý proces se bude týkat záležitosti, zda Apple svou dominantní pozicí v oblasti poskytování mobilních aplikací na své zákazníky nevyvíjí tlak k používání svého vlastního platebního systému.

Ředitelka CME Andrea Coscelli oznámila, že stížnosti na Apple ohledně využívání vlastní tržní pozice ke stanovení obchodních podmínek, které mohou uživatelům způsobit prodělek při nákupu aplikací, vyžadují pečlivou kontrolu. Apple se podle oficiálního vyjádření těší na spolupráci, při které hodlá antimonopolnímu úřadu vysvětlit jak ochrana soukromí, zabezpečení a obsah učinili z App Store důvěryhodné tržní prostředí pro zákazníky a vývojáře.

Právník Damien Geradin, který také vznesl na Apple stížnost, uvedl, že zatímco CME zaměřila své vyšetřování na platby v aplikacích, regulátoři mohou rozšířit svou činnost a zaměřit se na to, proč Apple ve svých zařízeních nabízí pouze jeden obchod s mobilními aplikacemi.

Akcie Apple (NASDAQ: AAPL) v premarketu klesají o 0,13 % na 121,9 USD. Na trhu RM-SYSTÉM (RMS: BAAAAPL) akcie klesají o 2,65 % na 2900 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.