Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Apple by v Číně mohl poprvé prodat více iPhonů než v USA

27.04.2015 | 11:52 0 Komentářů

Prodeje iPhonů od společnosti Apple v Číně by mohly překonat prodeje v USA. Pozitivně se ve výsledcích projevil větší zájem v průběhu oslav Nového roku. Kvartální výsledky Apple oznámí dnes po uzavření trhů.
I když Apple neoznamuje prodeje podle jednotlivých zemí, podle odhadů společnosti Creative Strategies by Apple mohl prodat v USA 14-15 mil. kusů, zatímco v Číně by prodeje mohly dosahovat úrovně 18-20 mil.

Modely iPhone 6 a 6 Plus mají větší displeje než předešlé modely a jsou populární v Číně a jiných asijských zemích. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávají u kvartálních výsledků čistý zisk 12,6 mld. dolarů při tržbách na úrovni 56 mld. dolarů. Investoři budou kromě výsledků sledovat i záměr vedení společnosti u programu zpětného odkupu akcií, u kterého by mohlo dojít k rozšíření. Upravený zisk by měl činit 2,16 dolaru na akcii, který je významně ovlivněn odhadovaným 33% růstem v prodejích iPhonů. Tak jako u řady jiných amerických společností se negativně do tržeb projeví silnější dolar.

Applu se méně daří v prodejích tabletu iPad, které by mohly poklesnout již páté čtvrtletí po sobě. Analytici podle agentury Bloomberg očekávají snížení prodejů o 17 % na 13,6 mil. kusů. Apple plánuje prodej nového iPadu s displejem 12,9 palců, nicméně dodání bylo odloženo na září kvůli technickým problémům.
iPady nadále zůstavají pro Apple klíčovým segmentem. V loňském roce Apple se dohodl s IBM na vytvoření mobilního softwaru pro firemní klientelu, což by mohlo pomoct k větším prodejům.

Akcie (AAPL) v pátek uzavřely se ziskem 0,47 % při ceně 130,28 dolaru. Za 12 měsíců si akcie připsaly téměř 60 %. Tržní kapitalizace společnosti činí 758,85 mld. dolarů.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.