Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Analýza EUR/GBP, CAD/JPY a GBP/CAD

20.10.2015 | 11:20 0 Komentářů

EUR/GBP: Tento měnový pár se na 4hodinovém grafu dlouho obchodoval v rostoucím klínu a nyní však prorazil směrem dolů. Došlo k jasnému prolomení klínové formace i klouzavých průměrů, takže další pokles je pravděpodobný. Výška formace je asi 500 pipů, takže výsledný pokles by mohl přinést stejný pohyb a dostat měnový pár EUR/GBP až pod hladinu 0,7000. Klouzavý průměr SMA 100 je však stále nad SMA 200 a Stochastic stoupá z přeprodané zóny, takže kupci stále ještě mají šanci převzít kontrolu nad tímto měnovým párem. Jestli k tomu dojde, cena by se mohla dostat zpět do klínové formace a otestovat její horní linii okolo hladiny 0,7500.

CAD/JPY: Měnový pár CAD/JPY na 1hodinovém grafu vytvořil formaci hlava a ramena. To by mohlo znamenat blížící se konec rostoucího trendu a začátek poklesu. Cena již testuje linii neckline kolem hladiny 91,50 a jestli ji prolomí, další pokles bude nasnadě. Klouzavý průměr SMA 100 překřížil SMA 200 dolů, takže prodejci sílí, ale Stochastic je již v přeprodané zóně. Mohlo by tedy dojít k rychlému odrazu od linie neckline ještě před prolomením dolů, ovšem jestli kupci získají zpět převahu, mohl by se tento měnový pár dostat zpět k předcházejícím maximům kolem oblasti 92,50 – 93,00.

GBP/CAD: Tento měnový pár prolomil linii neckline formace hlava a ramena kolem hladiny 2,0150, klesl až na 1,9735 a nyní dochází k pullbacku. Prolomená hladina neckline koresponduje s úrovní Fibonacciho retracementu 50 %, která by se nyní mohla stát rezistencí. Ta je též blízko dynamické rezistence, kterou tvoří klouzavý průměr SMA 200. Stochastic se právě dostal do překoupené zóny, takže kupci ztrácí sílu a prodejci by mohli brzy dostat cenu zpět k předcházejícím minimům nebo mnohem níž. Mohlo by ovšem dojít i ke korekci až k hladině Fibonacciho retracementu 61,8 %, avšak její proražení by mohlo znamenat začátek rostoucího trendu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.