Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Analýza AUD/USD, EUR/JPY a EUR/USD

21.10.2015 | 10:52 0 Komentářů

AUD/USD: Tento měnový pár se na 1hodinovém grafu obchoduje uvnitř symetrického trojúhelníku a mohl by prorazit jakýmkoliv směrem. Klouzavý průměr SMA 100 je pod SMA 200, takže směr dolů je pravděpodobnější. Stochastic ovšem stoupá z přeprodané zóny, takže by kupci mohli způsobit proražení vzhůru. Výsledné proražení jakýmkoliv směrem by mohlo přinést pohyb asi 250 pipů, což je výška této formace. Jestli chcete otevřít short pozici, počkejte si na svíčku, která uzavře pod předcházejícím minimem kolem 0,7250. Jestli naopak uvažujete o long pozici, počkejte si na proražení předcházejícího maxima kolem hladiny 0,7300.

EUR/JPY: Měnový pár EUR/JPY na 4hodinovém grafu právě testuje horní linii symetrického trojúhelníku a mohl by zamířit zpět k jeho supportu. Stochastic se již blíží k překoupené oblasti, takže by si kupci mohli dát pauzu. Jestli k tomu dojde, cena by se mohla dostat zpět ke spodní linii trojúhelníku kolem důležité psychologické hladiny 135,00 a ke klouzavým průměrům. Klouzavý průměr SMA 100 ovšem právě překřížil SMA 200 nahoru, takže by mohlo dojít k dalšímu růstu. Jestli budou mít kupci dost síly na proražení rezistence tohoto trojúhelníku, mohlo by dojít k růstu o asi 700 pipů, což je přibližně výška této formace. Podobně i proražení dolů by mohlo přinést stejně velký pohyb.

EUR/USD: Tento měnový pár se na denním grafu obchoduje uvnitř rostoucího trojúhelníku. Cena se právě odrazila od rezistence na horní linii trojúhelníku okolo 1,1475 a nyní by mohla zamířit zpět dolů, protože Stochastic klesá. Jestli k poklesu dojde, mohlo by dojít k otestování důležité psychologické úrovně supportu 1,1200 blízko klouzavého průměru SMA 100. Klouzavé průměry by ale po překřížení nahoru mohly zabránit poklesu a růst by mohl pokračovat. Jestli se kupcům podaří získat převahu, mohlo by dojít k proražení rezistence trojúhelníku a dalšímu růstu o asi 900 pipů, což je přibližně výška této formace. Ovšem jestli prodejci převezmou kontrolu nad tímto měnovým párem, mohlo by po proražení supportu kolem hladiny 1,1200 dojít k poklesu o asi 900 pipů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.