Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Analytik Berenberg Bank vidí 70% šanci vyřazení O2 z indexu MSCI, akcie přesto doporučuje

02.11.2016 | 10:45 0 Komentářů

Podle analytika Ondřeje Cabejška z Berenberg Bank je 70% šance, že akcie O2 Czech Republic vypadnou z indexu MSCI Czech Republic. Přesto dnes společnosti zvýšil cílovou cenu.

Podle Cabejška za poklesem akcií O2 stojí riziko vyřazení z indexu MSCI, které vyčíslil na 70 %, a možný prodej většího balíku akcií majoritním akcionářem PPF.

„Ačkoliv tyto obavy o cenu akcií a likviditu jsou oprávněné, věříme, že akcionáři jsou za ně štědře odměněni dividendovým výnosem,“ uvádí v analýze. Společnost O2 spolu s výsledky za 3Q oznámila záměr spolu s dividendou postupně vyplatit emisní ážio.

„Po několikátém překonání [tržního] konsensu na úrovní zisku EBITDA jsme příslušně upravili naše očekávání zisku,“ odůvodňuje dnešní zvýšení cílové ceny.

MSCI své rozhodnutí ohledně indexu MSCI Czech Republic oznámí 14. listopadu. O výsledku rozhodly poslední dva říjnové týdny, ze kterých MSCI vybere jeden den, podle kterého bude posuzovat technické parametry. Na konci října se objevily spekulace, podle kterých za růstem O2 stála snaha o udržení v indexu MSCI.

Akcie O2 Czech Republic (BAATELEC) dnes posilují o 1,1 % na 224,8 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.