Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Analytici vidí německou ekonomiku v lednu ružově

22.01.2013 | 13:50 0 Komentářů

ZEW indikátor ekonomického sentimentu v Německu si v lednu polepšil o 24,6 bodu na celkových 31,5 bodu. Jedná se o nejlepší výsledek od května 2010. Dnešní výsledek značí, že sentiment německých analytiků a investorů v lednu prudce stoupl, a to díky  pozitivnějšímuvýhledu na německou ekonomiku pro následující půlroční horizont. Ekonomická předpověď pro eurozónu se dočkala také významného zlepšení v lednových dnech. ZEW indikátor pro eurozónu vzrostl o 23,6 bodu na 31,2 bodu. Od letošního roku se očekává dořešení dluhové krize a vytvoření stabilního prostředí pro ekonomický růst.

Ekonomové očekávají příliv nových investic do největší ekonomiky eurozóny. Prezident ZEW institutu prof. Wolfgang Franz nicméně varoval před slábnoucími ekonomikami důležitých obchodních partnerů a očekává pouze mírný růst německé ekonomiky v letošním roce.

Eurodolar reagoval na zprávu o zlepšeném sentimentu velmi rychle a posiluje. Stále se však drží v neutrálním pásmu mezi 1,34 a 1,328. Od ranních hodin je velmi volatilní a bude důležité, jak v USA (16:00) dopadne zpráva o prodaných domech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.