Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Analytici očekávají, že ČNB dnes ponechá úrokové sazby na stávajících úrovních

24.06.2020 | 10:14 0 Komentářů

Analytici oslovení agenturou Reuters očekávají, že ČNB dnes ponechá úrokové sazby na stávajících úrovních. Většina z oslovených pak projektují stabilitu sazeb až do konce roku.


Stabilita sazeb

Ani jeden ze třinácti agenturou Reuters oslovených analytiků neočekává, že by bankovní rada České národní banky na dnešním zasedání přistoupila ke změně úrokových sazeb. Hlavní měnově-politická sazba v podobě 2T repo by tak měla zůstat na 0,25 %. Zajímavější bude spíše následná tisková konference a případná komunikace guvernéra Jiřího Rusnoka o možném použití dalších nástrojů měnové politiky v případě, že by krátkodobé nominální úrokové sazby v příštích kvartálech dopadly  na technickou nulu.

Delší horizont

Co se střednědobého horizontu týče, očekávají do konce roku snížení 2T repo na 0,05 % tři analytici z oněch třinácti. Dva očekávají snížení již ve třetím čtvrtletí, jeden pak v posledním kvartále. Většina analytiků očekává stabilitu sazeb až do třetího čtvrtletí příštího roku. Jeden analytik projektuje zvýšení 2T repo na 0,50 % právě v posledním kvartále predikčního horizontu.

Zdroj: Reuters

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.