Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Analytici očekávají od ČNB středeční ponechání sazeb; většina čeká stabilitu sazeb i v roce 2020

23.09.2019 | 14:33 0 Komentářů

Analytici oslovení agenturou Reuters očekávají na středečním zasedání bankovní rady ČNB ponechání 2T repo sazby na 2,00 %. Většina čeká stabilitu sazeb i v průběhu celého roku 2020.

Členové bankovní rady Vojtěch Benda a Tomáš Holub; Zdroj: ČNB

Ve středu úrokové sazby beze změny; stabilita sazeb i v příštím roce

Všech čtrnáct analytiků oslovených agenturou Reuters očekává ponechání hlavní měnově-politické úrokové sazby České národní banky (ČNB) na stávající úrovni. Tím pádem by 2T repo sazba měla zůstat na 2 %. Mimo to stejný počet analytiků taktéž projektuje stabilitu sazeb na horizontu celého roku 2019. Většina z oslovených analytiků posléze očekává sazby beze změny dokonce i v průběhu celého roku 2020 (osm ze třinácti oslovených).

Minulé zasedání a prognóza

Na minulém zasedání se bankovní rada ČNB rozhodla sazby ponechat na 2 %. Rada již měla k dispozici projekci od nového modelu g3+, přičemž prognóza doporučovala bankovní radě zvýšení úrokových sazeb. V příštím roce však projektovala pokles úrokových sazeb. Bankovní rada se tak rozhodla úroveň úrokových sazeb vyhladit. Novou prognózu měnové sekce bude mít bankovní rada k dispozici v listopadu.

 

Zdroj: Reuters; ČNB

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.