Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Amerika znovu překvapuje hospodářským růstem, analýza USD/CAD

20.12.2013 | 15:10 0 Komentářů

Americká ekonomika rostla ve třetím kvartále ještě rychleji, než ukázala první dvě měření. Finální výsledek HDP ukázal 4,1 procentní růst v meziročním porovnání, předchozí výsledek reportoval expanzi o 3,6 procenta. Ekonomika tak v USA posílila nejrychleji od posledního čtvrtletí 2011. Podnikatelské výdaje se zvýšily o 4,8 procenta, namísto původně reportovaných 3,5 procent. Spotřebitelské výdaje byly revidovány z růstu o 0,6 procenta na 2,0 procenta.

Kanadský index spotřebitelských cen (CPI) posílil v listopadu meziročně o 0,9 procenta a navázal tak na 0,7 procentní růst z října. Ceny energií posílily na meziroční bázi dokonce o 2,3 procenta, v říjnu si přitom připsaly 1,6 procentní ztrátu. V meziměsíčním srovnání došlo na indexu ke stagnaci, jádrový index CPI očištěný o volatilní složky se oproti říjnu propadl o 0,1 procenta.

Kanadské maloobchodní prodeje po třech měsících růstu v říjnu dosáhly meziměsíčního poklesu o 0,1 procenta, když dosáhly celkové hodnoty 40,7 mld. USD. Na poklesu se nejvíce podílela motorová vozidla.

USD/CAD se díky zprávám ze Spojených států posunul až k předchozímu vrcholu a dosahuje tak nových letošních maxim. Pro další vývoj bude zásadní reakce na rezistenci 1,0725, její proražení by totiž otevíralo prostor k novým maximům a trh by tuto hladinu mohl následně využít jako podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.