Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Amerika mírně klesá

24.09.2012 | 18:59 0 Komentářů

Americké akcie se v úvodu nového týdne pohybují mírně v záporných hodnotách. Procentní změny na hlavních indexech nejsou však nijak výrazné. Dow Jones aktuálně oslabuje o 0,22%, širší S&P500 klesá o 0,35%. Podobný obrázek byl vidět i v průběhu celého minulého týdne, když přes dílčí pohyby v průběhu dne indexy nakonec končily vždy v blízkosti nuly. Největší pohyb na S&P500 byl 0,31%, celkově si za minulý týden index odepsal nevýrazných 0,38%. Po silných růstech tak korekční snahy nejsou zatím nijak silné a trh vyčkává na další impulz pohybem do strany.

Na americkém trhu byly zveřejněny pouze dílčí indexy aktivity a tak sentiment ovlivňuje spíše dění z Evropy, když v Německu byl zveřejněn slabší údaj ohledně podnikatelské důvěry Ifo. Negativně působí rovněž neshody ohledně časového scénáře vytvoření bankovní unie. Z jednotlivých sektorů se nejméně daří technologiím. Sektorový index oslabuje o téměř 1%. Apple reportoval slabší než očekávané prodeje iPhone5 z prvního víkendu a akcie oslabují o 2% a propadly se zpět pod 700 USD. Barron´s se nelichotivě vyjádřil o Facebooku o odhaduje možnost propadu až na 15 USD, což posílá titul o téměř 10% níže. Proti trhu jde v technologiích Google (+1,8%), který dosáhl nového intraday historického rekordu.
Nedaří se ocelářům, když Citigroup doporučila US Steel (-1,8%) a AK Steel Holding (-4,5%) k prodeji. V kladných hodnotách se drží spíše defenzivní sektory. Utility přidávají 0,7%, s mírným ziskem se zatím drží i telekomunikace.

David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.