Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Amerika mírně klesá, daří se technologickým titulům včetně Applu

20.08.2012 | 19:33 0 Komentářů

Index Dow Jones odepisuje 0,12 % na 13259,06 bodů. S&P500 oslabuje o 0,17 % na 1415,74 bodů. Nasdaq Composite klesá o 0,21 % na 3070,04.

Americké indexy si procházejí mírnou korekcí poté, co se v minulém týdnu přiblížily předkrizovým maximům a narazily tak na velmi silnou rezistenci. Prorazit ji nepomohly ani spekulace ohledně zkupování státních dluhopisů ze strany ECB, pokud se výnosy jednotlivých státních dluhopisů dostanou do nepřijatelných úrovních pro jednotlivé státy. Tvrdě proti je německá Bundesbanka, která tak nechce dopustit, aby se Německo nakonec stalo „věřitelem poslední instance".

Akcie Best Buy (BBY -7,45 %), strádajícího retailového řetězce specializujícího se na elektroniku, dnes opět klesají po vydání reportu, ze kterého lze vyčíst, že jednání s Richardem Schulzem, spoluzakladatelem, jenž usiluje o skoupení celé společnosti, jsou na bodu mrazu. Best Buy navíc jmenovalo nového CEO Hubert Jolyho, který má společnost znovu postavit na nohy.

Klesá také Waste Management (WM -4,0 %), americký lídr ve skladování odpadu, v návaznosti na víkendový report Barron’s. Analytici Barron’s jsou silně skeptičtí ohledně provozní výkonnosti společnosti.

Apple (AAPL +2,14 %) míří k novým maximům na základě spekulací, že byla zahájena výroba menšího iPadu a nového modelu televize. Daří se i dalším technologickém titulům včetně Hewlett Packard (HPQ +2,66 %).

Áron Berezkin, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.