Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Američtí regulátoři hodnotí volatilitu akciového a komoditního trhu v posledních týdnech

05.02.2021 | 09:45 0 Komentářů

Američtí finanční regulátoři zhodnotili, že infrastrukutra trhu akcií a komodit zůstala během volatility v obchodování v posledních týdnech „odolná.“ Americká Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) vyšetřuje účinnost ochrany investorů.

„Regulátoři věří, že jádrová infrastruktura zůstala během vysoké volatility a vysokému objemu obchodů odolná,“ stojí v prohlášení, které ministerstvo financí USA vydalo po čtvrteční schůzce svolané americkou ministryní financí Janet Yellenovou.

Schůzku ministryně Yellenová svolala v souvislosti s rekordními růsty některých akcií jako např. GameStop v uplynulých týdnech a náhlá omezení obchodování pro menší investory. Tyto události vyvolaly obavy o ochraně investorů. SEC zkoumá, zda-li nedošlo k podvodům, zatímco komise Sněmovny reprezantantů a Senátu plánují slyšení.

SEC a Komise pro obchodování s komoditními futures také zhodnocují, zda jsou obchodní praktiky konzistentní s ochranou investorů a spravedlivými a efektivními trhy, uvedlo dle Bloombergu ve čtvrtek ministerstvo financí.

Regulátoři se také shodli, že SEC by měla vydat „včasnou studii o těchto událostech.“

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.