Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Americký trh práce láme rekordy, GBP/USD zůstává v konsolidaci

09.05.2013 | 15:10 0 Komentářů

Britská průmyslová produkce překonala v březnu očekávání a hlavně díky podpoře sektoru výroby dosáhla na 0,7 procentní růst, což je o poznání více než očekávaná 0,2 procenta. Únorový výsledek byl dnes revidován na zisk 0,9 procent. V mezikvartálním srovnání si průmysl polepšil o 0,2 procenta a naplnil tak odhady. Meziročně jde však o zklamání, protože produkce ztratila 1,4 procenta a to i přesto, že jde o nejnižší pokles od loňského srpna. V nadcházejících obdobích se očekává zlepšení a ekonomika by měla pokračovat v růstu.

Britská centrální banka (BOE) zachovala nezměněné úrokové sazby na 0,5 procentu a nezvýšila objem peněz, které pumpuje do ekonomiky z 375 miliard liber ani o cent. BOE očekává postupné zlepšování ekonomiky, o čemž svědčí 0,3 procentní nárůst v 1.kvartále. Jedinou změnou, která tamní monetární politiku čeká, je výměna guvernérů, současného Mervyn Kinga nahradí v červnu dosavadní kanadský guvernér centrální banky Mark Carney.

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl na 5 a půlleté minimum a ukázal, že trh práce je zatím odolný vůči úsporným programům. Počet žádostí klesl minulý týden o 4 000 na sezóně upravených 320 000. Počet žádostí z předminulého týdne byl revidován o 3 000 navíc. Ekonomové očekávali, že žádosti po úspěšném výsledku z minulého týdne vzrostou na 335 000. Zlepšující se stav pracovního trhu zůstává v kontrastu s ostatními sektory, protože například výroba ani maloobchodní tržby takto dobrá čísla nevykazují. Počet Američanů dlouhodobě pobírajících podporu v nezaměstnanosti klesl o 27 000 na 3,0 miliony, jde o nejlepší výsledek od května 2008.

GBP/USD se i nadále pohybuje v blízkosti silné rezistence Fibonacciho hladiny 50. Na 4hodinovém grafu je možné vidět několik rostoucích trendových čar, které svědčí o převaze býků. Je však podstatné zdůraznit, že poslední dny jsou ve znamení konsolidace a každá další neúspěšný test hladiny 1,56 by mohl přinést výprodej.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.