Středa 08. července. Svátek má Nora.

Americký senát schválil stimulační opatření obřích rozměrů, jedná se o více jak 2 biliony USD

26.03.2020 | 09:58 0 Komentářů

Balíček opatření obsahuje například plán přímými platbami dodat do rukou většiny amerických občanů i více jak 1 200 USD, založit více jak 500 mld. fond na podporu zasažených firem například formou půjček, injekci 100 mld. USD pro zdravotnický sektor aj.

Ve Spojených státech amerických, kde se počet evidovaných nakažených COVID-19 dostal již přes 68 tis. a počet úmrtí spojených s nákazou se vyšplhal přes tisícovku, se rozhodla horní komora parlamentu, že domácí ekonomiku podpoří balíkem stimulačních opatření nebývalých rozměrů.

Balíček opatření obsahuje například plán přímými platbami dodat do rukou většiny amerických občanů i více jak 1 200 USD, založit více jak 500 mld. fond na podporu zasažených firem například formou půjček, injekci 100 mld. USD pro zdravotnický sektor aj.

Stimulační opatření vzešla jako určitý konsenzus mezi demokraty a republikány, nicméně i tak se nejednalo o nijak hladký schvalovací proces. Skupina několika republikánů například silně kritizovala navrhované finanční podpory pro nezaměstnané s odkazem na to, že v takovéto výši a formě bude spíše demotivovat k práci než naopak.

Takřka 900stránkový zákon by měl projít schvalovacím procesem Sněmovny reprezentantů v pátek. Americký prezident Donald Trump již oznámil, že on sám jej hodlá podepsat bez jakýchkoli časových průtahů.

  

Zdroj: BBC

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.