Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Americký Senát schválil Bidenův balíček na obnovu infrastruktury

11.08.2021 | 10:12 0 Komentářů

Američtí senátoři na včerejším hlasování schválili v poměru 69-30 Bidenův balíček na obnovu infrastruktury, který má představovat nejprudší růst výdajů na veřejné práce za poslední desetiletí.

Pro kabinet amerického prezidenta Bidena je schválení výdajového plánu velkým úspěchem, neboť toto téma bylo již dlouhou dobu před jeho mandátem ze strany předchozích prezidentů a Kongresu velmi vyhýbané, přestože obě hlavní strany Spojených států považují věc infrastruktury jako prioritní a volající po kompromisu.

Balíček má dle amerického prezidenta zajistit rekonstrukci a modernizaci tamní infrastruktury, počínaje zlepšením stavu silnic, dálnic a mostů. Právě na silnice a mosty chce vláda vyčlenit 110 mld. USD, dále 66 mld. USD na železnice a 40 mld. USD na přepravu. 65 mld. USD dále poslouží k financování rozšíření vysokorychlostního připojení, ze kterých bude přibližně polovina poskytnuta nízkopříjmovým domácnostem ve formě solidarity na úhradu internetového připojení.

Biden po schválení výdajového programu, které má dle jeho slov transformovat Ameriku, vyjádřil své nadšení a poděkoval senátorům republikánského táboru za spolupráci na schválení.

Zdroj: Bloomberg, The Wall Street Journal

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.