Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Americký dolar po slabých makrodatech opět pod tlakem

27.03.2008 | 12:41 0 Komentářů

Americký dolar se ocitl ve středu znovu pod výprodejním tlakem po sadě slabších než očekávaných makrodat, po přílivu pozitivních dat největší ekonomiky eurozóny Německa nebo protiinflačně namířených komentářích prezidenta ECB Tricheta. Společná euroměna zareagovala vůči dolaru od pondělí posílením o 2,5% když klíčová makrodata sektoru realit, průmyslu a maloobchodu jasně naznačila že americká ekononika je na prahu recese.

Euro posílilo z pondělní uzavírky $1,5433 až na hranici rekordních maxim $1,5820. Ve čtvrtek v poledne euro stagnuje a čekává na odpolední příliv makrodat. Vůči japonskému jenu dolar opět klesl pod klíčovou rezidtenci 100 jenů z úterních 100,08 na 99,16jenů za dolar.

Středeční ostrý výprodej nastal poté co makrodata sektoru výroby, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v únoru nečekaně zpomalily o 1,7% ačkoliv se očekával růst o 0,7%. Prodeje existujících a nových domů USA zase potvrzují přetrvávající krizi realitního sektoru. Podnikatelský sentiment Německa se v únoru znovu zlepšil a prezident ECB Trichet znovu varoval před inflací eurozóny což znamená že centrální banka věnuje velkou pozornost cenovému vývoji na úkor růstu a nemůže v současnosti provést snížení základní úrokové sazby.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.