Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Americké trhy ve znamení výběru zisků, S&P500 se vzdaluje metě 1800b.

19.11.2013 | 20:30 0 Komentářů

Americké indexy dnes sestupují z předchozích maxim a aktuálně si připisují mírné ztráty opět v čele s technologickým Nasdaqem, který odepisuje 0,5%. Indexy i tak od začátku roku evidují tučné zisky – Nasdaq doposud posílil o nevídaných 30% (nutno podotknout, že v rámci téměř 6 let trvajícího růstového trendu akcelerující právě v tomto roce), S&P přidal 25%, valuace společností zahrnutých v tomto indexu (zisk versus cena akcie) dosahují nejvyšší úrovně od května 2010.

Před dnešním vystoupením odstupujícího šéfa Fedu B.Bernankeho ve Washingtonu tak investoři po mnoha růstových seancích reflektují kvartální čísla a výhledy od větších firem Best Buy (BBY -8,5%) či Campbell Soup (CPB -6,3%), které zklamaly investory. Naopak slušné výsledky reportoval producent masa Tyson Foods (TSN) připisující si 4,4% zisky. Větší pozornost bude dále nicméně věnována členům měnového výboru – dnes pravděpodobná šéfka Fedu J.Yellenová (hlasování proběhne pozítří, tj. 21 listopadu) obhajovala QE program ve prospěch ekonomického růstu, zítra svoji řeč přednese president St.Louis Fedu J.Bullard, současně budou zítra zveřejněny minuty z říjnového zasedání FOMC. Aktuálně tržní konsenzus předpokládá snížení měsíčního nákupu dluhopisů o 10 mld. USD až na svém březnovém zasedání.

V rámci sektorů S&P500 se nejlépe daří ropnému sektoru (+0,4%) a sektoru zdravotnictví (+0,2%), naopak v největších ztrátách se drží elektrárenské spol. (v souhrnu -0,7%).

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.