Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Americké trhy v záporu; ekonomický poradce Trumpa zchladil optimismus ohledně dohody s Čínou

02.11.2018 | 20:10 0 Komentářů

Americké trhy v záporu, když ekonomický poradce Donalda Trumpa Lary Kudlow svými výroky výrazně zchladil optimismus ohledně dohody s Čínou. Výrazně odepisuje Apple, který nepotěšil investory výhledem a změnami v budoucích reportech.

Kudlow zchladil optimismus

Americké indexy se v závěru týdne obchodují v záporném teritoriu, když předchozí nadšení o možném zlepšení obchodních vztahů Spojených států s Čínou dnes výrazně zchladil hlavní ekonomický poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Lary Kudlow. Ten řekl, že kabinet nebyl požádán o to, aby vypracoval návrh na potenciální obchodní dohodu na trase USA – Čína. Podle Kudlowa tak k žádnému „masivnímu posunu“ co se týče dohody s čínskou protistranou nedošlo.

Za zmínku dnes stojí zveřejněná data z amerického trhu práce, která ukázala de facto u všech sledovaných ukazatelů velmi solidní stav na pracovním trhu.

Apple klesá

Z jednotlivých sektorů nejvíce ztrácejí informační technologie, následované realitním sektorem a společnostmi z odvětví zdravotní péče. Co se konkrétních firem týče, zprávou dne jsou včerejší výsledky technologického giganta Apple (AAPL; -7,1 %). Ten včera po uzavření trhu vykázal sice výsledky nad tržním konsensem, avšak nepotěšil výhledem pro příští kvartál. Trhy navíc s přílišným nadšením nepřijaly ani zprávu o tom, že společnost přestane reportovat tržby pro jednotlivé kategorie (iPhone, iPad a Mac) a to s platností od následujícího kvartálu. Naopak po kvartálním reportu skokově posilují akcie kavárenského řetězce Starbucks (SBUX; +9,6 %). Mírněji po výsledcích roste i ropná skupina Chevron (CVX; +3,07 %).

Index S&P 500 -0,76 % na 2719,64 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Zbytná spotřeba +0,3 % Informační technologie -2 %
Průmysl -0,1 % Reality -1,2 %
Finanční sektor -0,2 % Zdravotní péče -0,9 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
VeriSign (VRSN) +17 % Fortinet (FTNT) -14 %
Newell Brands (NWL) +16 % Kraft Heinz (KHC) -10 %
Starbucks Corp (SBUX) +9,6 % Synchrony Financial (SYF) -10,0 %
Arista Networks (ANET) +7,1 % Apple (AAPL) -7,1 %
Symantec Corp (SYMC) +5,9 % Stericycle (SRCL) -6,6 %

 

Zdroj: Bloomberg; CNBC

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.