Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Americké trhy se přehouply do kladného teritoria

06.04.2015 | 18:31 0 Komentářů

Americké akciové indexy se přehouply v průběhu dnešní obchodní seance ze ztrátového úvodu obchodování do kladného teritoria. Guvernér newyorské pobočky FEDu William Dudley podpořil trhy svým komentářem ohledně budoucího zvyšování sazeb. I v reakci na slabší páteční data z trhu práce (nízký počet nově vytvořených pracovních míst) se Dudley vyslovil pro měkčí přistup měnové politiky FEDu. Široký index S&P aktuálně zpevňuje o 0,74 %. Technologický Nasdaq přidává 0,61 % a Dow Jones je oproti závěru předchozí obchodního dne silnější o 0,75 %.

Všechny základní sektory se obchodují v kladném teritoriu, přičemž nejvíce se daří na pozadí rostoucí ropy (+5,4 %) energetickému sektoru (+1,78 %) a utilitám (+1,59 %). Slabší výkonnost předvádí finanční sektor se ziskem +0,15 %.

V reakci na dobré reportované údaje o objemu prodaných vozů za 1Q rostou akcie Tesly Motors (TSLA) téměř o 8 %. Propady z posledních dnů korigují rovněž akcie společnosti Mattel (+ 5,2 %) po nákupním investičním doporučení (cílová cena 27,25 USD) od makléřské firmy B Riley & Co. Analytička Linda B. Weiser ve své analýze investorům mj. uvádí, že štědrou dividendovou politiku výrobce panenek Barbie při cca 6% dividendovém výnosu považuje za udržitelnou. S rostoucí cenou ropy se naopak nedaří aerolinkám. American Airlines (AAL) ztrácí 2,95 %, Delta Airlines (DAL) odevzdává 1,95 % a Southwest Airlines (LUV) oslabuje o 3,7 %.

Zelená barva převládá i na komoditním trhu. Vedle zmiňované ropy se daří i drahým kovům (zlato +1,65 %, stříbro +2,83 %).

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.