Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Americké trhy odepisují zisky z předchozích maxim. Index S&P500 dnes koriguje o 0,28% na 1409 bodu.

22.08.2012 | 19:49 0 Komentářů

Po dosažení včerejšího maxima 1426 bodu, index S&P 500 dnes ztrácí 0,28%, index DJIA odepisuje 0,46% a technologický Nasdaq Comp. oslabuje o 0,09 %. Dell zklamal zhoršeným výhledem a reportovanými kvartálními čísly.

Investoři v zámoří dnes vybírají zisky, obchodování dnes nebylo ovlivněno žádnými překvapujícími daty či událostmi, kromě údajů o prodejích existujících domů v USA, které dopadly hůře než bylo očekáváno. Prodeje se v červenci meziměsíčně zvýšili o 2,3% na 4,47 mil. Očekávání však bylo vyšší a to na úrovni 4,51 Mil. (3,2 %), přesto byl tento údaj spíše pozitivní, jelikož dopadl lépe oproti minulému měsíci, kdy bylo dosaženo osmiměsíční minimum na úrovni 4,37 mil., ovšem denní na trzích výrazněji neovlivnil.

Investoři se nyní soustředí na situaci v eurozóně. Dnes pokračoval dialog mezi zástupci hlavních aktérů. Řecký premiér Samaras se připravuje na páteční setkání s německou kancléřkou Merklovou. Oba aktéři dnes svými výroky trhům nepomohli a spíše jim pomohli do červených čísel. Řešení aktuální situace v eurozóně bude klíčová jak pro trhy evropské tak americké.

Z firemních událostí nejvíce zaujaly hospodářské výsledky společnosti Dell, bohužel však negativně. Čistý zisk společnosti klesl o 18% meziročně na 42 centů na akcii z předchozích 48 centů na akcii. Společnost zároveň zveřejnila zhoršený výhled prodejů domácnostem a zřejmě především proto ztrácí společnost na trhu, po zveřejnění svých výsledků 6,4 % na úrovni 11,55 USD za akcii.

Vít Pleskot, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.