Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Americké trhy obchodují v červených číslech; Apple klesá po negativním komentáři společnosti GfK

23.09.2016 | 21:21 0 Komentářů

Americké trhy po předchozím růstu vybírají zisky. Nežli o negativní sentiment, tak se spíše jedná o korekci krátkodobě překoupených trhů. Kupříkladu futures na index strachu VIX roste pouze o 1 % na hodnotu 15,4, zatímco spot roste o 3 % na 12,4. Před zasedáním FEDu byly úrovně výrazně vyšší.

FED navrhuje zpřísnění obchodování fyzických komodit od ropy po plyn pro finanční instituce včetně bank. Agentury jako Bloomberg píšou o zvláštní výjimce u bank Goldman Sachs (-1,2 %)  a Morgan Stanley (-1 %), které mohou být nuceny navýšit kapitál při pozicích u fyzických komodit. Obchodování fyzických komodit s sebou nese environmentální a bezpečnostní rizika. Právě Goldman Sachs a Morgan Stanley podléhaly mírnější regulaci než jiné banky.
Měď již v rámci této regulace nebude drahým kovem, což může zpřísnit pravidla pro držení tohoto kovu.

Řada investičních bank již výrazně omezila obchodování s fyzickými komoditami. Morgan Stanley loni prodala ropné aktivity a ustoupila ze zavedení obchodování průmyslových kovů. Goldman Sachs loni zrušila operace v uhelném sektoru.

Nejsledovanější akcií před otevřením trhů byla sociální síť Twitter, která si připsala přibližně 20 % po spekulaci o potenciální akvizici ze strany Google a Salesforce.com. Spekulaci jako první oznámil server CNBC.

Jiný zástupce technologického sektoru Apple dnes klesal přes 2 % (později se pokles zmírnil). Za poklesem stojí negativní výhled výzkumné společnosti GfK. Ta uvedla, že prodeje iPhone 7 mimo území USA jsou slabé. Prodeje přes víkend modelů iPhone 7 a 7 Plus jsou meziročně nižší o 25 % ve srovnání s prvním víkendem 6S a 6 Plus.

Zajímavý vývoj byl u ropy WTI, když se cena zvýšila na 46,50 dolaru po spekulaci, že by Saudská Arábie mohla snížit produkci ropy výměnou za nezvyšování ze strany Íránu. V průběhu dne Saudská Arábie uvedla, že jednání v Alžírsku bude pouze konzultací a neočekává rozhodnutí. Cena ropy nakonec uzavřela o dva dolary níže, než bylo denní maximum (-4 %). Přes víkend a začátkem příštího týdne lze očekávat mnoho protichůdných vyjádření nejmenovaných zdrojů agentur od Reuters po Wall Street Journal. Na základě těchto vyjádření lze očekávat vyšší volatilitu. Tento týden se ropa WTI se pohybovala v rozpětí mezi 42,5-46,5 dolarů. O dnešním vývoji cen ropy více zde.

Index Dow Jones -0,55 % na 18291,55 b.
Index S&P 500 -0,44 % na 2167,66 b.
Index Nasdaq Composite -0,52 % na 5311,646 b.

Index S&P 500 -0,44 % na 2167,66 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Telekomunikace +0,6 % Energie -1,3 %
Reality +0,5 % Informační technologie -0,9 %
Utility +0,1 % Průmysl -0,5 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Endo International (ENDP) +15 % Transocean (RIG) -6,5 %
First Solar (FSLR) +4,2 % Devon Energy Corp (DVN) -5,6 %
Mallinckrodt (MNK) +2,9 % Murphy Oil Corp (MUR) -5,6 %
Nordstrom (JWN) +1,9 % salesforce.com (CRM) -5,4 %
Signet Jewelers (SIG) +1,8 % Southwestern Energy (SWN) -4,5 %

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.