Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Americké trhy obchodují dnes v úzkém pásmu a míří a oscilují kolem maxim

16.10.2015 | 20:23 0 Komentářů

Americké trhy oscilují kolem 8týdenních maxim. Někteří komentáři zmiňují důvod špatných dat z americké ekonomiky, které podporují spekulace o dalších ekonomických stimulech centrálních bank. Nicméně je vhodné zmínit, že pravděpodobným důvodem, proč trhy prožily největší propad od roku 2011 je právě odklad zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou FED. Zajímavostí je, že poté co FED nezvýšil sazby, tak trhy zaznamenaly ještě výrazný propad předtím, než se vzpamatovaly a opětovně rostou k současným úrovním.

V současné době se investoři soustředí na výsledkovou sezonu, která prozatím probíhá smíšeně. Dnes General Electric (GE) oznámila výsledky, které na úrovni zisku překonala očekávání analytiků (více zde).

Dnes byla rovněž zveřejněna řada makroekonomických údajů. Průmyslová výroba se snížila v souladu s očekáváním a vysoké stavy zásob v USA signalizují nižší poptávku ze zahraničí. Na druhé straně jiný údaj ukazuje na lepší spotřebitelskou důvěru.

Ropa WTI dnes při menším objemu předvedla poměrně volatilní vývoj a po zveřejnění poklesu počtu ropných vrtů v minulém týdnu (-10) dnes ropa roste. V pondělí cena ropy krátce přeskočila i hranici 50 dolarů, nicméně díky očekávání růstu zásob ropy se cena podívala i na dohled 45 dolarů. Aktuálně se ropa WTI pohybuje nad hranicí 47 dolarů.

V rámci indexu S&P se nejvíce daří spotřebitelskému (+0,5 %) a zdravotnímu sektoru (+0,21 %). Finanční sektor je nyní na kladné nule (+0,06 %).
Na druhé straně ztráty zaznamenává energetický sektor, který ztrácí 0,89 % a základních materiálů (0,57 %).

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.