Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Americké trhy navyšují zisky s rostoucí cenou komodit

28.06.2016 | 21:12 0 Komentářů

Americké akciové indexy se po otevření obchodovaly v úzkém technickém rozpětí, když obchodníci „čekali“ na prolomení na jednu či druhou stranu. Podporou pro akciové býky je rostoucí cena ropy a jiných průmyslových komodit, což pomáhá hlavně sektoru energetiky (+1,78 %). V souvislosti s Brexitem je nejsledovanější finanční sektor a hlavně banky. Ty dnes posilují, čímž snižují dvoudenní ztráty po pátečním rozhodnutí Britů opustit EU.

Technické rozpětí konkrétně u S&P se v tuto chvíli zdá prolomeno směrem výše, na druhé straně podstatnější bude zavírací hodnota. Proto se podle řady analytiků nedá hovořit o změně sentimentu, spíše se jedná o vyčkávací režim, protože nikdo neví, jak dlouho budou trhy klesat.

V rámci indexu Dow Jones se nedaří akciím společnosti Du Pont (DD; -3 %) po snížení investičního doporučení od analytiků JP Morgan na „neutral“ z „overweight“. Cílová cena byla snížena ze 73 dolarů na 64 dolarů.

Citigroup dnes roste o 4,8 %, Goldman Sachs je výše o 1,8 % a Morgan Stanley posiluje o 3,54 %.

S posílením trhů klesá cena zlata (-0,74 %) a stříbra (-0,90 %). Ropa WTI je výše o 3,2 % na 47,8 dolaru a srpnový kontrakt zemního plynu roste o 5,2 % na 2,88 dolaru.

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.