Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Americké trhy mírně posilují

02.09.2016 | 20:18 0 Komentářů

S&P +0,18%, DJIA +0,28%, Nasdaq +0,11%

Dnešní obchodování nejvíce ovlivňují postupně zveřejňovaná makrodata. Nejočekávanějším údajem byly tzv. non-farm payrolls, tedy změna pracovních míst mimo zemědělství v měsící srpnu. tato hodnota byla reportována nižší, než se čekalo, a bezprostřední reakce trhů byla pozitivní. Trh totiž z těchto údajů implikuje, že FED by mohl být opatrnější ve zvyšování úrokových sazeb. Pravděpodobnost tohoto kroku tak opět o něco klesla a vezmeme-li v úvahu blížící se volby, tak to již se zvyšováním letos nevypadá dobře. Mezi dalšími důležitými údaji byla čísla o průmyslových objednávkách a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Ta dopadla neutrálně. Pozitivní reakce trhů pak v následujících desítkách minut chladla a nakonec se indexy pohybují pouze s mírnými zisky. Zajímavé reakce byly k vidění i na dalších finančích instrumentech.

Například zlato posilovalo, a opačně korelující dolar reagoval poklesem.

Celodenní růstvou seanci (i díky makdrodatům z USA) zažívá ropa, která znovu pošilhává po 45 USD za barel. O spekulacích, poklite ropných zemí a možném vývoji ceny ropy si můžete přečíst zde.

Vrátíme-li se na akciový trh, tak vidíme, že z jednotlivých sektorů se nejvíce daří energetikám, utilitám a spotřebnímu zboží. naopak oslabují telekomunikace.

Zajímavé pohyby pozorujeme například na akciích maloobchodního řetězce Under Armour (UA -2,79%), kde CEO a zakladatel společnosti Kevin Plank ohlásil plánovaný prodej 2,1 milionu akcií. Poznamenejme, že akcie se celý letošní rok potýká s problémy díky silné konkurenci adalším vlivům a aktuáně má za sebou 4 klesající seance (celloročně je akcie -52,1%).

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.