Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Americké obchodují bez výrazné změny; daří se i komoditám jako ropa nebo zemní plyn

30.10.2015 | 19:44 0 Komentářů

Index Dow Jones Industrial Average -0,12 % na 17734,26 b.
Index S&P 500 -0,02 % na 2089,03 b.
Index Nasdaq Composite -0,17 % na 5065,841 b.

Dnes bylo poměrně ostře sledované zasedání japonské centrální banky Bank of Japan v průběhu asijského obchodování v nočních hodinách. Řada investičních bank radila klientům spekulovat na oslabení japonského jenu vůči dolaru USD/JPY, protože očekávaly rozšíření kvantitativního uvolňování. Bank of Japan nakonec QE nerozšířila v poměru hlasů 8-1, nicméně jeden hlas byl právě k omezení nákupu státních dluhopisů, což je velice zajímavé. Trh měnových párů byl volatilní, nicméně trhy nakonec příliš neklesaly a nakonec uzavíraly v ziscích. Více o zápisu Bank of Japan v dnešním článku zde.

Tak jak včera byl červený den pro komodity, tak dnes se naopak některým komoditám velice daří. Ropa WTI roste 1,3 % téměř k 47 dolarům za barel. Opět je zajímavý zemní plyn, který dnes v jednu chvíli klesal i o 3 % a nyní roste o 2,6 %. Přibývá analytiků, kteří mluví o plynu jako o zajímavé investici, nicméně podle některých fyzických obchodníků se plyn může podívat krátkodobě ještě níže. Nejdůležitější pro obchodování s plynem je v současnosti vývoj výhled na počasí, protože listopad je obecně měsícem, kdy začínají klesat zásoby plynu. V případě velké zimy na území USA se cena plynu mohla podívat výrazně výše, protože v USA zemní plyn je často využíván jako zdroj topení. To znamená, že v zimě by se měl plyn podívat výrazně výše, ale je otázka načasování takového obchodu.

V rámci indexu S&P se nejvíce daří energetickému sektoru (+1,46 %) s růstem cen ropy a plynu. Zisky zaznamenává i sektor základních materiálů (+0,78 %) a utilit (+0,60 %). Na druhé straně ztrácejí finanční sektor (-0,72 %) a spotřebního zboží (-0,48 %).

Dnes byly oznámeny i důležité korporátní výsledky. Exxon Mobil (XOM; +1,78 %) a Chevron (CVX; +1,88 %) překonaly očekávání na úrovni zisku, když s vysokými rafinérskými maržemi zaznamenaly výrazné zvýšení ziskovosti rafinérského segmentu.
Prodejce kávy Starbucks (SBUX; +0,5 %) rovněž dnes představil své výsledky, který snížil výhled zisku.

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.