Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Americké ministerstvo spravedlnosti navrhuje Deutsche Bank vyrovnání ve výši 14 mld. dolarů

16.09.2016 | 10:25 0 Komentářů

Americké ministerstvo spravedlnosti navrhuje Deutsche Bank vyrovnání ve výši 14 mld. dolarů. Vyrovnání souvisí s vyšetřováním obchodů derivátů krytých hypotékami v době 2005-2007.

Deutsche Bank v prohlášení uvedla, že nemá v úmyslu se za těchto podmínek dohodnout. Podle banky je jednání s americkou stranou na začátku a banka očekává vyrovnání v podobné výši jako u jiných bank.  

Akcie Deutsche Bank již včera v poobchodní fázi amerického trhu odepisovaly 7-8 % a v ranních hodinách se na německé burze pohybují o 7 % níže při ceně 12,2 eura.

Goldman Sachs se letos dohodla na vyrovnání ve výši 5,1 mld. dolarů, zatímco Bank of America v roce 2014 zaplatila až 17 mld. dolarů.

Podle historických zkušeností jsou návrhy na vyrovnání často vyšší než výše konečné pokuty.

Analytici JP Morgan včera uvedli, že vyrovnání ve výši 2,4 mld. dolarů by bylo pro akcie velmi pozitivní. Částka přesahující 4 mld. dolarů by mohla vyvolat otázky o kapitálové pozici banky a pokuta by mohla vést k vytvoření dodatečných rezerv na soudní spory.

Následující tabulka ukazuje výše vyrovnání u amerických bank v podobné kauze jako u Deutsche Bank.

Bank of America (BAC) celkem zaplatila 16,7 mld. dolarů, nicméně ministerstvo spravedlnosti (DOJ) udělilo pokutu ve výši 5 mld. dolarů.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.