Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Americké indexy ztrácejí úvodní zisky

30.07.2013 | 20:05 0 Komentářů

S&P -0,03%, DJIA -0,06%, Nasdaq +0,41%

Zámořské obchodování se ve své druhé půlce přesunulo od zisků k mírným ztrátám. Jediným ze sledované trojky hlavních indexů, který roste, je index Nasdaq, který přidává 4 desetiny procenta. Je to především díky růstu technologických gigantů s největší váhou v indexu. Řečí čísel se z těchto titulů dnes daří Applu (AAPL + 1,5%), Googlu (GOOG +1%) a také Facebooku (FB +5,3%), který oznámil, že se chystá významně přitlačit na vývoj her a produktů pro mobilní sektor. Cena akcií Facebooku se tak dostala na dohled upisovací ceně při IPO v květnu roku 2012. Od té doby se k této metě ani zdaleka nepřiblížila, nejníže byla cena těsně nad hranicí 18 dolarů. Zdá se, že by společnost v očích investorů mohla začít psát nový příběh. Objemy obchodů v posledních 5 seancích byly silně nadprůměrné.

Vyjma technologických titulů jsou dnes obchodníci spíše zdrženliví. Na trhu je cítit vyčkávání před zítřejším zasedáním FEDu. Sektorovým pohledem se krom zmiňovaných technologií daří již jen průmyslovým společnostem. Naopak dolů míří tituly ze sektorů těžby ropy a plynu a především telekomunikací. Propadají se američtí operátoři AT&T (T -1,25%) a Verizon (VZ -2,16%). Důvodem je pravděpodobně obava investorů, že úřady nepovolí žádost operátorů, aby nemuseli kompletně renovovat pozemní telefonní síť zdevastovanou po hurikánu Sandy na ostrově Fire Island u New Yorku.

Pohled na futures ukazuje pokračující pokles ceny plynu (NG), který klesá již po šesté v řadě na 3,43 dolaru za britskou termální jednotku. Takto levný plyn nebyl od února. Spolu s plynem klesá i ropa (CL) aktuálně na 102,89 dolaru za barel.

Martin Varecha, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.