Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Americké indexy zatím bez větších pohybů

11.01.2013 | 19:43 0 Komentářů

US indexy se obchodují víceméně na úrovních, na které se dostaly v předešlých dnech. Širší index S&P 500 klesá o 0,17 %. Nasdaq Composite a DJIA zatím stagnují. Nejvíce klesá sektor základních materiálů a finanční tituly. Banky reagují poklesem na zveřejněné výsledky první velké americké banky Wells Fargo. Bance sice vzrostl nad očekávání zisk, ale pozorně sledovaná čistá úroková marže poklesla. Akcie Wells Fargo momentálně ztrácejí 1,31 %. Příští týden jsou ve zveřejňování výsledků na řadě Bank of America, JP Morgan Chase a Citigroup.

Z dalších titulů se daří akciím Fordu (+1,05 %), který po oznámení o zvýšení dividendy hodlá zvýšit počet zaměstnanců o 2000. Automobilka tak potvrdila svůj optimistický výhled. Na akcie Philip Morris (+2,04 %) pozitivně zapůsobilo zvýšení investičního doporučení od Goldman Sachs na koupit z neutral.

Na komoditních trzích probíhá poměrně zajímavější obchodování, když se daří hlavně zemědělským komoditám a zemnímu plynu. Únorový futures kontrakt na zemní plyn (NGG3) roste o 3,80 %. Pšenice roste o 2,22 % a kukuřice přidává 2,18 % po zveřejnění menších zásob než se očekávalo. Zlato klesá o 0,92 % a ropa ztrácí 0,61 %.

Lukáš Brodníček, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.