Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Americké indexy výše

16.09.2013 | 20:36 0 Komentářů

Americké akciové indexy otevřely výše a nachází se víceméně v bočním trendu až na technologický Nasdaq, který směřuje dolů. Za fundamenty, které ovliňují tržní sentiment se zcela jistě řadí stažení kandidatury Lawrence Summerse na post příštího šéfa FEDu a pokles napětí kolem Sýrie, kdy se Amerika přijala návrh Ruska na zničení syrských chemických zbraní, na což reaguje ropa ústupem ze svých lokálních maxim. Investoři také napjatě očekávají zda-li a případně jakou redukci pravidelného nákupu dluhopisů představí zítra FED na svém dvoudenním zasedání. Ekonomický konsensus predikuje snížení měsíčního objemu z 85 na 75 miliard dolarů.

Z jednotlivých sektorů se daří těžařům (+1,4 %) a stavebnictví, jehož zástupci jako Lennar Corp. (LEN +1,7 %) nebo D.R. Horton (DHI +3,87 %) solidně zhodnocují. Špatně si vedou naopak technologie (-0,2 %) v čele s Applem (AAPL -3,05 %), který tak nadále ztrácí od představení nových modelů iPhonů v minulém týdnu.

Rally pokračuje na akciích Boeing (BA +3,76 %) poté, co analytik Sterne Agee, Peter Arment, řekl, že titul je takzvaný ‚must-own stock‘ a zvýšil cílovku na 164 z původních 120 dolarů. Americký výrobce dopravních letadel je dnes ve třicetičlenném indexu Dow Jones růstovou jedničkou.

Za zmínku zceůa jistě ještě stojí akvizice papírenského průmyslu, kdy se vedení Packaging Corp. of America (PKG +7,7 %) rozhodlo koupit firmu Boise (BZ +26,5 %), což by mělo přinést 105 milionový synergický efekt.

David Krejča, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.