Sobota 26. září. Svátek má Andrea.

Americké indexy ve středu ztrácejí

27.03.2019 | 18:48 0 Komentářů

Americké indexy ve středu oslabují v návaznosti na obavy tržních subjektů ze slabšího ekonomického růstu. Výrazněji odepisuje technologický Nasdaq, mírněji bluechipsový Dow Jones.

Americké indexy se uprostřed týdne na pozadí nervózního sentimentu obchodují v červených číslech, když nejvýrazněji klesá technologický Nasdaq (-0,63 %), zatímco o něco mírněji širší index S&P 500 (-0,44 %). Bluechipsový Dow Jones (-0,25 %) si posléze vede relativně nejlépe.

V kladných hodnotách se z indexu S&P 500 neobchoduje žádný ze sektorů, nejvýrazněji posléze klesá segment zdravotní péče následovaný technologickými tituly a energiemi. Posledně zmiňovanému sektoru dnes nepomohl report ohledně zásob ropy, které ukázaly na nárůst oproti očekávanému poklesu. Cena ropy WTI klesá o 0,90 % na 59,40 dolarů za barel.

Na trzích v současné chvíli panuje nejistota zejména v návaznosti na klesající očekávání tržních subjektů vzhledem k ekonomickému růstu ve Spojených státech. Tvar výnosové křivky zřetelně naznačuje, že tržní účastníci očekávají na delším horizontu velmi nízké úrokové sazby a tudíž velmi slabý hospodářský růst. Výnosy desetiletých amerických bondů se dnes drží pod úrovní 2,40 %, konkrétně spadly až na 2,385 %.

Po zveřejnění kvartálního reportu posilují akcie stavitelské firmy Lennar (LEN; +4,1 %). Ještě výrazněji posiluje společnost WellCare Health Plans (WCG; +10 %), když investoři pozitivně reagují na zprávu o tom, že firmu kupuje zdravotnická skupina Centene za cca 15 miliard dolarů. Naopak se nedaří polovodičové společnosti AMD (AMD; -3,4 %), která má tak nezanedbatelný podíl na poklesu Nasdaqu.

Index S&P 500 -0,44 % na 2806,09 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály +0 % Zdravotní péče -0,8 %
Průmysl +0 % Informační technologie -0,6 %
Finanční sektor -0,2 % Energie -0,6 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
WellCare Health Plans (WCG) +10 % Centene Corp (CNC) -6,7 %
PulteGroup (PHM) +5,0 % Fortinet (FTNT) -4,2 %
Lennar Corp (LEN) +4,1 % Western Digital Corp (WDC) -3,9 %
CarMax (KMX) +3,0 % ABIOMED (ABMD) -3,6 %
Dollar Tree (DLTR) +2,8 % Advanced Micro Devices (AMD) -3,4 %

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.