Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Americké indexy v zelených číslech.

09.04.2018 | 19:08 0 Komentářů

Index Dow Jones +1,51 % na 24294,61 b.
Index S&P 500 +1,58 % na 2645,71 b.
Index Nasdaq Composite +2,02 % na 7054,864 b.

Pondělní seanci otevírají americké akciové trhy v pozitivním duchu. Dow Jones  si připisuje 1,51% a širší S&P 500 je silnější o 1,58%.  I když US trhy dnes rostou, tak investoři jsou opatrní, protože převládají stále  obavy z obchodní války mezi Spojenými  státy a Čínou. Tento týden bude pro investory zajímavý a investoři budou očekávat středeční výsledky americké inflace, které mohou udat směr dalšímu obchodování na dolarových párech ve zbytku tohoto týdne. V tomto týdnu se také dočkáme FOMC – Minutes zápisu z posledního zasedání FEDu a  koncem tohoto týdne začíná v USA startovat výsledková sezóna za 1Q 2018. Jako první bude reportovat Citigroup, JP Morgan, Wells Fargo a Black Rock. Podle dostupných zpráv Čína zvažuje možnost záměrně cíleného oslabení vlastní měny a to v reakci na rostoucí napětí mezi USA a Čínou. Samotné oslabení čínského juanu by čínským společnostem určitě pomohlo vypořádat se s nově zavedenými americkými tarify, ale tato situace by nastínila i řadu rizik a čínská vláda by tak dala americkému prezidentovi za pravdu, který Čínu dlouhodobě viní z měnových manipulací.

Za pozornost stojí lehká ropa WTI, která proti závěru z minulého týdne dnes přidává 2,05% a pohybuje se na úrovni 63,33 USD/barel. Předchozí pokles byl důsledkem zjitřeného konfliktu mezi USA a Čínou a také k poklesu pod hranici 62,50 USD/barel dopomohla zpráva od agentury Baker Hughes , která měří aktivitu amerických těžařů a podle agentury těžaři přidali 10 aktivních souprav, kterých je nyní 808, což je v současné době nejvíce od března 2015. Ceny černého zlata však dnes tyto ztráty korigují a to vyhovuje především akciím v těžařském sektoru. Z výše zmíněných důvodů se daří společnosti Transocean ( RIG ), která těží ropu především z ropných věží v oceánu a její akcie přidávají více než 1,5% a také si dobře vedou akcie společnosti Marathon Oil Corp. ( MRO ), které obchodují silnější o více než 1,8% a necelých 0,8% výš jsou akcie jedné z největších těžařských společností Exxon Mobil ( XOM ).

 Celkem solidně si dnes vede bankovní sektor, kde akcie skupiny Citigroup přidávají více než 2,5% a také konkurenční akcie  Bank of America Corp. ( BAC ) obchodují se ziskem 2,4%. Za pozornost stojí také investiční banky, kde akcie JP Morgan Chase ( JPM ) posilují o 2,6%, Goldman Sachs ( 2,16% ) a také přízni investorů se těší akcie  Morgan Stanley ( MS ), které přidávají více než 2,1%.

Dnes analytici Morgan Stanley zvýšili investiční doporučení pro akcie výrobce vozů General Motors Corp. ( GM ) na  „ Overweigh t“ z „ „Equalweight“ , když cílovou cenu zvedli analytici na 48 USD z původních 45 USD. Akcie General Motors Corp. ( GM ) na tuto zprávu reagují růstem o 1,4%.

Na celkovém růstu indexu se dnes značnou měrou podílí Zdravotní sektor, který přidává více než 2%. Daří se akciím farmaceutické společnosti Merck ( MRK ), jež si připisují 7,2% a také Nektar Therapeutics ( NKTR ) s nárůstem o více než 7,6%. Za zmínku stojí také ABBVIE ( ABBV ), jejíž akcie přidávají více než 2,6% a také Pfizer ( PFE ), které posilují o necelých 1,8%.

Zájmu investorů se těší také akcie výrobce čipů Intel Corp ( INTC ), které obchodují se ziskem necelých 4,3%.

Index S&P 500 +1,58 % na 2645,71 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +2,5 % Telekomunikace +0 %
Zdravotní péče +2 % Nezbytná spotřeba +0,5 %
Finanční sektor +1,9 % Utility +0,5 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Leucadia National Corp (LUK) +13 % Under Armour (UA) -2,3 %
Nektar Therapeutics (NKTR) +7,6 % Under Armour (UAA) -2,1 %
Merck (MRK) +7,2 % CarMax (KMX) -2,1 %
Broadcom (AVGO) +4,3 % Newmont Mining Corp (NEM) -1,4 %
Applied Materials (AMAT) +4,3 % Gap (GPS) -1,3 %

Luboš Bedrník
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.