Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Americké indexy v závěru týdne oslabují

27.07.2018 | 19:29 0 Komentářů

Americké indexy v závěru týdne oslabují. Nejvíce klesá technologický Nasdaq, který tahá dolů skokový propad Twitteru. Odepisují však i Dow Jones a S&P 500.

Hlavní americké indexy v závěru posledního červencového týdne oslabují. Nejmírněji klesá bluechipsový Dow Jones (-0,58 %), ještě výrazněji oslabuje širší index S&P 500. Nejhůře si však vedou technologické společnosti a index Nasdaq tak odepisuje výrazných 1,86 %. Kromě společností ze sektoru informačních technologií (-2,5 %) klesá i odvětví zdravotní péče (-1 %) a energie (-0,7 %). Výrazněji v plusu se pohybuje pouze sektor telekomunikací (+0,7 %).

Z jednotlivých společností stojí za zmínku zejména pohyby firem, které dnes reportovaly kvartální čísla za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2018. Prudký propad zažívají akcie sociální sítě Twitteru (TWTR; -20 %), které tak navázali na skokové oslabení Facebooku, který klesal včera po kvartálním reportu. Twitter dnes před otevřením trhu sice vykázal celkové výnosy nad odhady a ziskovost v souladu s konsensem, avšak investory vystrašil mezikvartální pokles měsíčních aktivních uživatelů a varování ze strany společnosti o možnosti dalšího budoucího poklesu uživatelů. Důvodem je snaha o mazání fake účtů a boj proti nenávistným komentářům a příspěvkům na síti. Vše navíc zesiluje zavedení evropské směrnice GDPR.

Výrazný pokles po výsledcích zažívají také akcie největšího světového výrobce polovodičů Intelu (INTC; -8,6 %). Firma sice reportovala vyšší než očekávané tržby i zisk, navíc navýšila výhled pro fiskální rok, avšak trhy znejišťuje zhoršení marží a oddálení prodeje desetinanometrových procesorů.

Výsledky reportovaly i ropní giganti Chevron (CVX; +1,28 %) a Exxon Mobil (XOM; -3,09 %). Zatímco první zmiňovaná společnost po výsledcích roste navzdory tomu, že více než dvojnásobný růst zisku zaostal za odhady analytiků, Exxon naopak výrazně odepisuje po slabším zisku i číslech o těžbě ropy.

Včera po trhu výsledky představil i Amazon (AMZN; +0,41 %), který sice vykázal slabší než očekávaný růst tržeb, avšak investory potěšil robustním růstem ziskovosti.

Před otevřením seance bylo reportováno tempo růstu HDP. Americký HDP ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 4,1 % při očekávání analytiků v konsensu 4,2 %. Data za první kvartál byla revidována ze 2% růstu na 2,2% meziroční růst. Fedem sledovaný jádrový index výdajů na osobní spotřebu (PCE) meziročně vzrostl o 2 %, čekal se růst o 20 bazických bodů vyšší.

Výnos desetiletého vládního bondu mírně klesá na 2,9579 %, dolar na páru s eurem na 1,1656 EUR/USD.

Index S&P 500 -0,98 % na 2809,5 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Telekomunikace +1,7 % Informační technologie -2,5 %
Nezbytná spotřeba +0,1 % Zdravotní péče -1 %
Utility +0,1 % Energie -0,7 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
National Oilwell Varco (NOV) +9,1 % Twitter (TWTR) -20 %
Expedia Group (EXPE) +7,8 % Juniper Networks (JNPR) -10,0 %
Fortune Brands Home & Security (FBHS) +6,9 % Edwards Lifesciences Corp (EW) -9,4 %
Zimmer Biomet Holdings (ZBH) +6,3 % Western Digital Corp (WDC) -8,7 %
Goodyear Tire & Rubber (GT) +6,1 % Intel Corp (INTC) -8,6 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.