Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Americké indexy v pondělí klesají

14.01.2019 | 20:43 0 Komentářů

Americké indexy v pondělí klesají. Nedaří se utilitám, zdravotním společnostem a technologiím. Naopak rostou finanční společnosti, nejvýrazněji Citigroup díky slovům jejího CFO.

Indexy klesají

Americké indexy na úvod týdne klesají, když investory dnes zastihly zprávy z Číny, které ukazují na to, že tamní zpomalování ekonomiky může být výraznější, než se dosud očekávalo. Všechny tři nejsledovanější indexy v pondělí oslabují. Nejhůře si vede technologický Nasdaq (-0,75 %). Mírněji oslabují širší index S&P 500 (-0,5 %) a bluechipsový Dow Jones (-0,38 %).

Citigroup po výsledcích otočila směr díky slovům CFO

Z jednotlivých sektorů klesají zejména firmy v odvětví utilit. Nedaří se ani zdravotním firmám a technologiím. Naopak roste finanční sektor, kterému vévodí Citigroup (C; +4,2 %). Ta dnes jako první z velkých amerických bank reportovala čísla za poslední čtvrtletí minulého roku. Firma zaznamenala nejslabší výnosy za poslední dva roky, což jde na vrub zejména slabým číslům ze segmentu obchodování s dluhopisy. I tak však ziskovost předčila konsensus analytiků. Vzpruhou pro akcie Citi bylo však až vystoupení finančního ředitele Johna Gerspacha. Ten řekl, že nejtěžší období má divize obchodování s fixními aktivy za sebou a v tomto měsíci se již věci začaly zlepšovat. Po jeho výrocích akcie banky otočily směr a rostou nejvýrazněji ze všech firem v indexu S&P 500.

Ropa klesá

Cena ropy Brent v pondělí klesá o 2,27 % na 59,11 dolarů za barel. Dolar na páru s eurem stagnuje na 1,470 EUR/USD. Výnosy desetiletých vládních dluhopisů takřka beze změny na 2,71 %.

Index S&P 500 -0,5 % na 2583,32 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Finanční sektor +0,6 % Utility -2,7 %
Průmysl +0,1 % Zdravotní péče -1 %
Energie -0,2 % Informační technologie -0,9 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Citigroup (C) +4,2 % PG&E Corp (PCG) -49 %
Goodyear Tire & Rubber (GT) +3,2 % Newmont Mining Corp (NEM) -8,9 %
State Street Corp (STT) +2,4 % Western Digital Corp (WDC) -5,5 %
Ford Motor (F) +2,2 % Wynn Resorts (WYNN) -4,5 %
Booking Holdings (BKNG) +2,1 % Qorvo (QRVO) -3,8 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.