Pondělí 28. září. Svátek má Václav.

Americké indexy v pondělí klesají

13.04.2020 | 19:51 0 Komentářů

Indexy otevřely nový týden prozatímními poklesy. Index S&P 500 oslabuje o 1,67 %, Dow Jones ztrácí 1,95 %, technologický Nasdaq klesá slaběji (-0,55 %).

Indexy oslabují

Americké indexy vstoupily do nového týdne poklesy, když širší S&P 500 ztrácí 1,67 %. Bluechipwsový Dow Jones oslabuje o něco výrazněji (-1,95 %), zatímco technologický Nasdaq odepisuje nejmírněji (-0,55 %). 

Začátek výsledkové sezóny za 1Q

Investoři tak započli nový týden s pozměněným sentimentem oproti týdnu předchozímu, v němž index S&P 500 vzrostl zhruba o 12 % a zažil tak vůbec nejdynamičtěji rostoucí týdenní rally za posledních více než 40 let. Investoři tak vyjadřují opatrnost před přicházející výsledkovou sezónou za první čtvrtletí tohoto roku. V té se poprvé ukáží konkrétní prozatímní kvantitativní efekty probíhající pandemie COVID-19. O tom, jaké společnosti budou v týdnu reportovat, více zde

V reakci na šíření nového typu koronaviru prozatím v USA stáhlo výhled pro tento rok zhruba 300 společností z 1500 největších v zemi. Kolem 175 firem pak pozastavilo programy zpětného odkupu akcií či přistoupilo ke snížení dividendy.

Debata o možném uvolňování opatření

Ve Spojených státech prozatím probíhá debata o načasování možných uvolnění protiopatření přijatých  v reakci na pandemii. Prezident USA Donald Trump je hlasitým zastáncem dřívějšího opuštění některých omezení. Mnoho odborníků však varuje před potenciálním příchodem dalších vln epidemie, pokud by došlo k předčasnému opuštění dosavadních restrikcí.

 

Zdroj: The Wall Street Journal; The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.