Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Americké indexy v plusu, rostou zejména technologie

13.09.2018 | 19:38 0 Komentářů

Všechny tři nejsledovanější indexy v USA posilují. Daří se technologickému sektoru, který táhnou nahoru zisky Micronu. Ten tak umazává včerejší ztrátu.

Indexy v plusu navzdory Trumpovi

Hlavní americké indexy se v průběhu čtvrteční seance obchodují v kladných hodnotách, a to navzdory tweetu amerického prezidenta Donalda Trumpa, který chladil očekávání ohledně nového kola vyjednávání s Čínskou protistranou o vzájemných obchodních vztazích. Po včerejším poklesu se dnes daří zejména technologickým titulům, které tak tlačí Nasdaq do zisku 0,78 %. Bluechipsový Dow Jones a širší index S&P 500 posilují o něco mírněji (+0,47 %, resp. +0,46 %).

Roste Micron

Z jednotlivých společností nejvýrazněji roste výrobce čipů Micron Technology (MU; +6,2 %), který tak umazal včerejší ztráty. Akciím Micronu pomohlo prohlášení zakladatele hedge fondu Appaloosa Management David Teppera. Ten se nechal slyšet, že jeho hedge fond je co se týče akcií Micronu ve výrazné long pozici. Tepper podle agentury Bloomberg řekl, že investoři si nedostatečně uvědomují strukturu čipového trhu, který vykazuje známky oligopolistické konkurence. Navíc Tepper očekává pozitivní vývoj i na poptávkové straně trhu, a to na horizontu dlouhého období.

Kroger po výsledcích výrazně dolů

Na opačné straně indexu S&P 500 se obchoduje společnost Kroger (KR; -10, %), která dnes před otevřením trhu zklamala investory čísly za druhé čtvrtletí. Retailový řetězec nenaplnil očekávání trhu na úrovni porovnatelných tržeb a zklamáním byla i data ohledně hrubé marže.

Draghi řekl, že nejistota ohledně prognózy inflace v EMU ustupuje

Dolar dnes po tiskové konferenci prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghiho a slabším než očekávaném tempu růstu amerického CPI na páru s eurem oslabuje na 1,1684 EUR/USD. Ropa WTI klesá o 2,36 % na 68,71 dolarů za barel.

Index S&P 500 +0,46 % na 2902,23 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +1,2 % Nezbytná spotřeba -0,6 %
Zdravotní péče +0,7 % Finanční sektor -0,2 %
Reality +0,6 % Energie +0 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Micron Technology (MU) +6,2 % Kroger (KR) -10 %
International Flavors & Fragrances (IFF) +4,9 % SunTrust Banks (STI) -3,9 %
QUALCOMM (QCOM) +4,2 % Altria Group (MO) -3,9 %
Discovery (DISCA) +4,2 % Red Hat (RHT) -3,7 %
DaVita (DVA) +4,2 % DR Horton (DHI) -3,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.