Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Americké indexy v pátek výrazně ztrácejí

26.10.2018 | 20:33 0 Komentářů

Americké indexy v pátek výrazně ztrácejí a jsou tak na cestě k jednomu z nejhorších měsíců od poslední finanční krize.

Indexy v záporu

Hlavní americké indexy se po včerejším růstu v pátek opět vrátily ke klesajícímu trendu posledních dnů a stejně jako indexy v Evropě výrazně odepisují. Americké indexy otevřely v záporu, posléze část ztrát začaly umazávat, avšak následně se opětovně zlomily do klesajícího směru. Nejvýrazněji odepisuje technologický Nasdaq (-1,51 %), následovaný širším indexem S&P 500 (-1,18 %). Bluechipvosý Dow Jones klesá o něco mírněji (-0,70 %). Americké indexy jsou tak na cestě k jednomu z nejhorších měsíců od poslední finanční krize.

Z jednotlivých sektorů se nedaři zejména firmám v odvětví zbytné spotřeby, klesají také reality a telekomunikace. Z indexu S&P 500 se v plusu neobchoduje žádný ze sektorů.

Kvartální výsledky

Skokový včerejší propad dnes rozšiřuje hardwarová společnost Advanced Micro Devices (AMD; -8,3 %). Z jednotlivých firem také stojí za zmínku kvartální reporty několika společností. Intel (INTC; 3,81 %) včera po trhu vykázal čísla nad tržním konsensem jak na úrovni výnosů, tak i ziskovosti. Investoři taktéž kladně přijímají navýšení výhledu. Bedlivě sledován byl také report Amazonu (AMZN; 6,69 %), který dnes výrazně klesá a v říjnu již odepsal více než 16 %. Dalším z technologických gigantů, který včera po uzavření trhu zveřejnil čísla za minulý kvartál, byla mateřská společnost Googlu Alphabet (GOOG; -1,24 %). Výnosy skupina reportovala pod odhady trhu, naopak ziskovost tržní konsensus překonala. Jak výhled Amazonu, tak i Alphabetu, jsou jedním z nezanedbatelných faktorů přispívajících k současnému výprodeji na trzích. Ani jedna z firem investory výhledem nepotěšila a napomohla tak výprodeji technologických titulů.

Výnos desetiletého amerického vládního dluhopisu se pohybuje na 3,09 %. Ropa (WTI) mírně roste (+0,24 %) na 67,49 dolarů za barel.

Index S&P 500 -1,18 % na 2673,58 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály -0,1 % Zbytná spotřeba -2,9 %
Energie -0,3 % Reality -1,9 %
Průmysl -0,5 % Telekomunikace -1,6 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Cabot Oil & Gas Corp (COG) +6,9 % Mohawk Industries (MHK) -20 %
Roper Technologies (ROP) +6,8 % Western Digital Corp (WDC) -15 %
Cincinnati Financial Corp (CINF) +6,5 % SVB Financial Group (SIVB) -11 %
Lennar Corp (LEN) +4,9 % Cerner Corp (CERN) -10 %
ResMed (RMD) +4,3 % Advanced Micro Devices (AMD) -8,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.